نصب درب بازکن تصویری برای منزل، یک راهکار ساده و مقرون به صرفه برای افزایش سطح امنیت و سهولت در زندگی روزمره به شمار می آید. این فرآیند، بیش از آنکه تصور کنید، ساده و در عین حال، سودمند است؛ زیرا بازه گسترده ای از انواع امتیازهای امنیتی و آسایشی را در منزل یا خارج از آن برایتان به همراه می آورد. این درب بازکن ها، به شش طریق بر زندگی ما اثر می‌گذارند که آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم:

1.درب بازکن تصویری، سارقان احتمالی را می‌ترساند و آنها را فراری می‌دهد!

یک سارق، زنگ درب منزل شما را به صدا در می‌آورد و خود را یک آدم موجّه و بی آزار، مثلاً یک فروشنده یا مأمور سرشماری، جا می‌زند. این راهکار، یکی از رایج ترین و متداول ترین تکنیک های سرقت است. اگر شما درب را به رویشان باز نکنید و پاسخ آنها را ندهید، آنها مطمئن می‌شوند که شما در منزل نیستید؛ در نتیجه، اطمینان و انگیزه بیشتری برای ورود به منزل شما پیدا می‌کنند. نصب یک درب بازکن تصویری برای منزل، این قبیل سارقان را می‌ترساند؛ زیرا آنها متوجه می‌شوند که تصویر آنها در فیلم دوربین ثبت و ضبط می‌شود.

درب بازکن تصویری، مدارک خوبی برای دستگیری مجرمان به دست می‌دهند!

اگر اتفاق یا حادثه ای مبنی بر سرقت یا هرگونه تعرض دیگر رخ دهد، درب بازکن تصویری می‌تواند شواهد کافی مبنی بر اثبات آن حادثه در اختیار قرار دهد. تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط دوربین، پلیس را در امر دستگیری مجرم و استرداد اموال شما پیش از فروش، یاری خواهند کرد. حتی اگر این تصاویر تأثیری در دستگیری مجرم هم نداشته باشند، شاهدی بر صحت ادعای شما مبنی بر سرقت هستند و شما می‌توانید ضمن ارائه ی آنها به شرکت بیمه، مبلغ خسارت را دریافت کنید.

 درب بازکن تصویری امکان نظارت بر رفت و آمد فرزندان را برایتان فراهم می‌کند!

تنها گذاشتن فرزندان در منزل، برای والدین بسیار دشوار و استرس آور است؛ ولوآنکه آنها، به همراه پرستار بچه در خانه تنها بمانند. گاهاً، والدین برای کنترل رفت و آمد فرزندان خود به منزل و افرادی که همراه آنها هستند ، می‌توانند از این دوربین ها استفاده کنند .

 درب بازکن تصویری، شما را از انتظار برای مأمور پیک یا پُست نجات می‌دهد!

قانون مورفی میگوید اگر شما منتظر مأمور پیک یا پست باشید و صرفاً برای چند لحظه خانه را ترک کنید، مأمور دقیقاً در همان بازه  زمانی خروج شما از منزل خواهد رسید. در بدترین شرایط، اگر در خانه و منتظر بمانید، مأمور تأخیر خواهد داشت یا اصلاً در آن روز به منزل مراجعه نمی‌کند؛ و بعد ادعا می‌کند که به منزل شما مراجعه کرده و شما پاسخ او را نداده اید. نصب یک درب بازکن تصویری ، به تمام این شبهات و مشاجرات خاتمه می‌دهد و اگر مأمور پست یا پیک واقعاً به منزل شما مراجعه کرده باشد، صحت حرف وی تأیید می‌شود. بعلاوه، اگر مأمور اصلاً به منزل شما مراجعه نکرده باشد نیز دوربین، بر حرف شما صحه خواهد گذاشت. شما می‌توانید از راه دور، دوربین منزل را چک کنید و اگر بسته ای پشت درب گذاشته باشند، خود را به خانه رسانده و بسته را به داخل بیاورید؛ در این صورت، لازم نیست که تمام روز را در منزل منتظر بمانید یا بسته پشت درب را در معرض دیدِ سارقان احتمالی باقی بگذارید. علاوه بر این، شما می‌توانید با استفاده از نرم افزاری که روی تلفن همراه خود نصب است، با مأمور پیک صحبت کنید و به او بگویید که بسته را دقیقاً کجا بگذارد.

درب بازکن تصویری، امکان نظارت بر رفت و آمد مراجعان به درب منزل را برایتان فراهم می آورد!

شاید در طبقه بالا مشغول به کار باشید؛ شاید در آشپزخانه سرگرم شده اید؛ یا در حیاط منزل، مشغول استراحت و لذت بردن از یک روز تابستانی هستید. در این صورت، پاسخ دادن به زنگ درب برایتان بسیار آزاردهنده و دشوار جلوه میکند؛ به ویژه اگر متوجه شوید که یک فروشنده پشت درب ایستاده و قصد دارد چیزی به شما بفروشد. نصب یک درب بازکن تصویری، علی الخصوص دوربین هایی که فوراً پس از فشردن زنگ به تلفن همراه یا تبلت شما وصل می‌شوند، به شما امکان می‌دهد که در صورت عدم تمایل، پاسخ افراد غریبه را ندهید. بدین ترتیب، دیگر شک نمی‌کنید که شاید دوست یا خانواده شما پشت درب ایستاده باشند.

یک دست صدا ندارد!

بهترین درب بازکن تصویری، خود یک بخش جزئی از یک سیستم امنیتی هوشمند خانگی هستند که میتوانند بر کارکرد اجزای دیگر سیستم تأثیر گذاشته یا از آنها بهره بگیرند. درب بازکن تصویری که بخشی از یک سیستم هوشمند خانگی است، زمانیکه فردی به درب منزل نزدیک شود بصورت اتوماتیک اقدام به ضبط تصاویر و فیلم می‌کند؛ و شما می‌توانید با استفاده از تکنیک DVR پلی بَک، تصاویر و فیلم ها را بصورت زنده یا در زمان دیگری مشاهده کنید. بعلاوه، شما می‌توانید دوربین را به سیستم روشنایی هوشمند متصل کنید تا صرفاً زمانی که کسی به درب نزدیک شد، روشن شود؛ بدین ترتیب، از اتلاف برق جلوگیری به عمل می آید.

آنچه گفتیم، صرفاً شمار اندکی از مزیت ها و نقاط قوت درب بازکن تصویری هستند. استفاده از این ابزارها، هیچ دردسری ندارد؛ گران قیمت نیستند؛ و نصب آن ها سریع و آسان است.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در این مورد هستید به لینک زیر مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید:  5 مزیت استفاده از درب بازکن های تصویری هوشمند

1 دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست